co warto wiedzieć o zębach

wtedy staramy się jak najszybciej zgłosić do dentysty, aby ulżył w cierpieniu i skutecznie pomógł pozbyć się przyczyny problemów. Nieco gorzej jest w sytuacji, kiedy ząb boli nocą, a dolegliwość nasila się po położeniu. W takich

co warto wiedzieć o zębach

Jak radzić sobie z nocnym bólem zęba?

Ból zęba z pewnością należy do tych dolegliwości, które dotykają od czasu do czasu każdego. Nie jest to przyjemne doznanie, dlatego wtedy staramy się jak najszybciej zgłosić do dentysty, aby ulżył w cierpieniu i skutecznie pomógł pozbyć się przyczyny problemów. Nieco gorzej jest w sytuacji, kiedy ząb boli nocą, a dolegliwość nasila się po położeniu. W takich przypadkach najlepiej jest zażyć środek przeciwbólowy i poczekać do rana, albo niezwłocznie udać się na pogotowie stomatologiczne, jakie działają w niemal każdym większym mieście w Polsce. Nawet jeśli specjaliści zastosują doraźne środki zaradcze, konieczne będzie leczenie zęba, ponieważ silne dolegliwości bólowe najczęściej świadczą o ubytkach.


Ból zęba

Ból zęba nie należy do rzadko spotykanych sytuacji, ale z całą pewnością nie jest przyjemnym doznaniem. Kiedy nagle zaczynamy odczuwać tę dolegliwość, zazwyczaj staramy się jak najszybciej ją załagodzić. Doraźnym środkiem łagodzącym jest z pewnością lek przeciwbólowy, jaki bez problemu kupimy w aptece. Kolejny krok to wizyta u stomatologa, który znajdzie przyczynę problemu i będzie w stanie skutecznie nam pomóc. Oczywiście zdarza się, że ból pojawia się w czasie, kiedy gabinety stomatologiczne są zamknięte ? w nocy czy też w dni wolne od pracy. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wtedy liczyć na fachową pomoc ? w takich sytuacjach należy poszukać pogotowia stomatologicznego w pobliżu miejsca zamieszkania.


O próchnicy zębów

Próchnica zębów (łac. caries dentium) ? bakteryjna choroba zakaźna tkanek twardych zęba objawiająca się demineralizacją substancji nieorganicznych i następnie proteolizą substancji organicznych z powodu działania kwasów wytworzonych przez bakterie w płytce nazębnej w wyniku metabolizmu cukrów pochodzenia zewnątrz- i wewnątrzustrojowego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3chnica_z%C4%99b%C3%B3w