Komfortowa aktywność zimą z odpowiednim ubraniem

e zbyt częste pranie bielizny termoaktywnej może ją zniszczyć oraz pozbawić ją właściwości odprowadzających wilgoć. Nie jest to prawda, ponieważ bieliznę termoaktywną należy prać po każdym użyciu, aby pozbyć się nagromadzonego tłu

Komfortowa aktywność zimą z odpowiednim ubraniem

Dbanie o bieliznę termoaktywną


Bielizna termoaktywna powinna skutecznie odprowadzać wilgoć oraz stanowić dobrą izolację termiczną. W sieci można spotkać się z opiniami, że zbyt częste pranie bielizny termoaktywnej może ją zniszczyć oraz pozbawić ją właściwości odprowadzających wilgoć. Nie jest to prawda, ponieważ bieliznę termoaktywną należy prać po każdym użyciu, aby pozbyć się nagromadzonego tłuszczu oraz kryształków soli, które znajdują się w naszym pocie. Te zanieczyszczenia skutecznie ograniczają pożądane działanie bielizny termoaktywnej nie mówiąc już o względach higienicznych. Co do samej metody prania to opinie są podzielone. Jedni uważają, że bieliznę termoaktywną należy prać wyłącznie ręcznie, inni natomiast twierdzą, że pranie w pralce w temperaturze 30 stopni jest dla bielizny termoaktywnej w 100% bezpieczne.


Różnice między odzieżą termiczną a termoaktywną


Odzież termiczna to odzież która chroni nasze ciało przed wychłodzeniem i tak naprawdę jest nią praktycznie każdy ubranie, które osłania nasze ciało przed niskimi temperaturami. Natomiast z odzieżą termoaktywną to zupełnie inna historia. Odzież termoaktywna to odzież, w której zastosowano specjalne materiały, które spełniają tę samą funkcję co odzież termiczna ale dodatkowo mają możliwość skutecznego odprowadzania wilgoci, nie wychładzające jednocześnie powierzchni skóry. Taka właściwość czyni odzież termoaktywną obowiązkowym wyposażeniem każdego szanującego się miłośnika sportów zimowych.


Odzież termoaktywna nie tylko na zimę


Odzież termoaktywną możemy stosować nie tylko przy szaleństwach na stoku ale również przy innych sportach- typu jazda na rolkach, na rowerze, czy przy bieganiu. Nowoczesne materiały stosowane w odzieży termoaktywnej mają różny stopień kumulowania ciepła. Jednowarstwowa odzież termoaktywna w zupełności wystarczy na letnie sporty zewnętrzne jak i wewnętrzne, takie jak na przykład siłownia. Grubsza wielowarstwowa odzież termoaktywna jest przeznaczona do zastosowań głównie zimą lub przy niższych temperaturach.