Niemowlak. Pierwsze zakupy mamy

tóre są niezbędne do prawidłowego i bezpiecznego wychowywania potomka. Najtrudniejszy jest pierwszy rok, który to niesie ze sobą największe wydatki na wszelkiego rodzaju produkty i akcesoria, które ułatwiają opiekę nad dziecki

Niemowlak. Pierwsze zakupy mamy

Nowy członek rodziny

Nowy członek rodziny w postaci małego dziecka przynosi za sobą wiele zmian w życiu. Młodzi rodzice muszą się nastawić przede wszystkim na zakup nowych rzeczy do domu, które są niezbędne do prawidłowego i bezpiecznego wychowywania potomka.

Najtrudniejszy jest pierwszy rok, który to niesie ze sobą największe wydatki na wszelkiego rodzaju produkty i akcesoria, które ułatwiają opiekę nad dzieckiem oraz w ogóle umożliwiają: pieluszki, butelki oraz szybkiego rodzaju gryzaki smoczki. To rzeczy które się zużywają i należy je wymieniać regularnie. Nie wspominając już o urządzeniu pokoju niemowlaka.


Później konstrukcja pieluszek była udoskonalana dodano

Pieluchy jednorazowego użytku (pampersy) produkowane przemysłowo pojawiły się w połowie XX wieku. Początkowo były one w postaci otoczonego celulozową osłoną chłonnego wkładu z waty celulozowej lub bawełnianej. Później konstrukcja pieluszek była udoskonalana, dodano mocujące przylepce oraz rzepy. Wkład chłonny został zastąpiony bardziej wydajnym wkładem wiążącym mocz do postaci żelu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieluszka


Smoczek_(zabawka) - opis z Wikipedii

Zaspokajanie potrzeby ssania u niemowląt przy pomocy smoczka, zwłaszcza jeśli miałaby to być jedyna ze stosowanych metod, budzi kontrowersje, podnoszone zwłaszcza przez ortodontów, którzy zarzucają tej metodzie negatywny wpływ na kształtowanie się prawidłowego zgryzu u dziecka. Swoje zastrzeżenia podnoszą także lekarze pediatrzy sygnalizując niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się ? przez niezachowanie dostatecznej czystości smoczka ? chorób zakaźnych. Swoje uwagi podnoszą też psychologowie dziecięcy zaznaczając negatywny wpływ nadużywania smoczka w charakterze ?zatyczki? na płaczące dziecko na rozwój więzi emocjonalnej dziecka z matką.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Smoczek_(zabawka)