O odnawialnych źródłach energii - kwestie energetyki solarnej

cznej ze Słońca ma mnóstwo zalet. Nic więc dziwnego, że takimi rozwiązaniami interesują się coraz częściej nie tylko właściciele domów jednorodzinnych i gospodarstw, ale także i właściciele firm. Szczególnie w większych firmach, a

O odnawialnych źródłach energii - kwestie energetyki solarnej panele słoneczne sklep

Coraz lepsze oferty dla firm

Fotowoltaika to stosunkowo nowa zdobycz techniki, która coraz częściej pojawia się także na polskim rynku. Niewątpliwie pozyskiwanie energii elektrycznej ze Słońca ma mnóstwo zalet. Nic więc dziwnego, że takimi rozwiązaniami interesują się coraz częściej nie tylko właściciele domów jednorodzinnych i gospodarstw, ale także i właściciele firm. Szczególnie w większych firmach, a także tych zajmujących się różnego rodzaju produkcją nakłady na energię elektryczną są bowiem dość znaczne. Trzeba przyznać, że rozmaite projekty, które oferują dofinansowanie na założenie takiej instalacji bardzo przychylnie odnoszą się do firm. To właśnie do firm różnego rodzaju skierowanych jest wiele programów z dofinansowaniem.


Wskaźnik znaczenia ekologicznego

Wskaźnik znaczenia ekologicznego Q - wskaźnik stosowany w badaniach ekologicznych i zoocenologicznych do opisu zgrupowań zwierząt (zoocenoza).

Wskaźnik znaczenia ekologicznego spotykany jest w niektórych podręcznikach ekologicznych. Z założenia ma integrować informacje o liczebności (dominacja) i częstości (frekwencja) występowania. W badaniach faunistycznych jest dość rzadko wykorzystywany. Uśredniać się mogą wyniki: podobne wartości u gatunków rzadkich a licznych (niska frekwencja, duża dominacja) oraz gatunków pospolitych a mało licznych (duża frekwencja, niska dominacja). Niemniej jednak w obu przypadkach zakładać możemy dużą rolę ekologiczną gatunku ? w pierwszy w wyniku dużej liczebności, w drugim pospolitości występowania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_znaczenia_ekologicznego


Polka i wykorzystywanie energii słonecznych

Energetyka słoneczna w Polsce ? sektor energetyki odnawialnej. Należą do niej: energetyka cieplna przekształcająca energię słoneczną na ciepło i elektroenergetyka ? produkująca energię elektryczną.

Na koniec 2012 roku łącznie zainstalowanych i użytkowanych było około 1,2 mln m2 kolektorów słonecznych, co odpowiada 848 MW mocy cieplnej (wzrost o 19% w stosunku do 2011 roku). Całkowita zainstalowana moc kolektorów słonecznych stanowi drugie, po ciepłowniach na biomasę źródło odnawialne wytwarzania ?zielonego ciepła? w Polsce. W 2012 roku Polska zajęła drugie miejsce w sprzedaży instalacji słonecznych wśród krajów europejskich (w 2011 ? czwarte miejsce)1.

Całkowita moc podłączonych do sieci elektrowni fotowoltaicznych w Polsce wynosiła na koniec 2012 roku około 1,290 MW2. Według Instytutu Energetyki Odnawialnej, całkowita moc ogniw fotowoltaicznych w Polsce we wrześniu 2014 roku wynosiła około 6,6 MWp3. Na koniec III kwartału 2015 roku URE podał, że moc zainstalowana ogniw PV w Polsce wynosiła 51,1 MWp4.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energetyka_s%C5%82oneczna_w_Polsce