O urodzie - kilka ważnych informacji o zabiegach kosmetycznych

o wyglądu, ale także samopoczucia. Warto by chociaż od czasu do czasu była to profesjonalna pielęgnacja, którą gwarantują oczywiście różnego typu zabiegi kosmetyczne na włosy, skórę czy paznokcie. Niedoskonałości w wyglądzie mogą

O urodzie - kilka ważnych informacji o zabiegach kosmetycznych

Piękne ciało ? postaw na profesjonalizm

Większość kobiet lubi dbać o siebie i nie trzeba ich przekonywać do tego, że odpowiednia pielęgnacja ciała to podstawa nie tylko dobrego wyglądu, ale także samopoczucia. Warto by chociaż od czasu do czasu była to profesjonalna pielęgnacja, którą gwarantują oczywiście różnego typu zabiegi kosmetyczne na włosy, skórę czy paznokcie. Niedoskonałości w wyglądzie mogą przydarzyć się każdej z nas, jednak każda z nas ma jednocześnie wpływ na to, aby w większym czy mniejszym stopniu je likwidować. Profesjonalne zabiegi wykonywane przez doświadczone kosmetyczki, pozwolą zregenerować i wypielęgnować nasze ciało dużo szybciej niż pielęgnacja na własną rękę metodą prób i błędów.


Kosmetologia - definicja

Kosmetologia, kosmetyka lekarska (łac. cosmetologia) ? dział dermatologii zajmujący się badaniem, opisywaniem, leczeniem i pielęgnowaniem skóry dotkniętej chorobą lub defektem (alergie, suchość, łojotok, łuszczenie, zmarszczki) oraz włosów, paznokci. Kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi i chirurgią plastyczną. Celem tych działań jest zwiększanie za pomocą środków kosmetycznych atrakcyjności fizycznej ciała ludzkiego. Nazwa dyscypliny wywodzi się od greckich słów kosmetes ? sługa toaletowy i kosmetikos ? upiększający, a według innych badaczy od greckiego słowa kosmos, które oznacza porządek, ład, ozdobę.1 W zakresie poznawczo-opisowym kosmetologia opiera się na metodologii nauk przyrodniczych (chemii, biologii, biofizyki, medycyny), antropologii i antropometrii, socjologii, psychologii oraz estetyki i filozofii.2 W zakresie interwencyjnym kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, a poprawę atrakcyjności fizycznej ciała człowieka osiąga metodami nieinwazyjnymi ? kosmetykami, zabiegami pielęgnacyjnymi, interwencjami dietetycznymi, rehabilitacją. Jednak w pierwszym rzędzie służy ona utrzymywaniu, przywracaniu bądź poprawie wyglądu zewnętrznego, a nie utrzymywaniu, przywracaniu czy poprawie funkcji organizmu, jak dzieje się w przypadku rehabilitacji lub dietetyki.3 Kosmetologia jest również powiązana z metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi, medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia


Wady i zalety samoopalaczy

DHA zawarty w samoopalaczu jest związkiem łagodnym, rzadko wywołującym podrażnienia czy alergie, nie powoduje uszkodzeń naskórka, nie działa kancerogennie, nie powoduje reakcji toksycznych. Jest to związek bezpieczny, gdyż działa tylko na poziomie zewnętrznej, rogowej warstwy naskórka, nie wnika głębiej w skórę. Preparaty z DHA można stosować także w ciąży. Samoopalacze powodują lekkie przesuszenie skóry, nienaturalny wygląd opalenizny oraz dość nieprzyjemny zapach, który pojawia się po około godzinie od użycia samoopalacza. Zapach ten towarzyszy reakcji jaka zachodzi między DHA a naskórkiem.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Samoopalacz