Zdrowe życie ćwiczącego

się wzajemnie uzupełniać, aby sportowiec mógł trenować intensywnie i skutecznie. Najczęściej używa się odżywek przyspieszających regenerację, zawierających białko oraz węglowodany. Do tego podaje się aminokwasy oraz kreatynę (z

Zdrowe życie ćwiczącego

Dobry miks odżywek

Sporty siłowe wymagają odpowiedniej diety oraz odżywek, bez nich efekty treningów nie będą zadowalające, a czas regeneracji bardzo długi. Odżywki i dieta muszą się wzajemnie uzupełniać, aby sportowiec mógł trenować intensywnie i skutecznie.

Najczęściej używa się odżywek przyspieszających regenerację, zawierających białko oraz węglowodany. Do tego podaje się aminokwasy oraz kreatynę (zwłaszcza w sporach siłowych). Taka mieszanka stosowana o odpowiednich porach dnia gwarantuje dobre odżywienie mięśni i całego ciała.


Cytat z Wikipedii o spacerze drwala

Spacer drwala ? konkurencja zawodów siłaczy.


Podnoszenie ciężaru.
Zadaniem zawodnika jest podniesienie oburącz ciężar z podestu i przeniesienie go na jak najdłuższym dystansie. Zawodnik utrzymuje ciężar z przodu ciała. Konkurencja rozgrywana jest bez limitu czasu. Zawodnik może również poruszać się tyłem. Opuszczenie ciężaru na podłoże kończy konkurencję.

Ciężar ma formę prostopadłościanu z dwoma uchwytami, po jednym dla każdej dłoni, umieszczonymi na przeciwległych ścianach. Masa wynosi najczęściej od 150 kg do 180 kg.

Przypisy

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spacer_drwala


Co daje nam sport poza zdrowym ciałem?

Uprawianie sportu to nie tylko zdrowie dla ciała, wiele badań potwierdza dobroczynny wpływ aktywności fizycznej na naszą psychikę. W trakcie wysiłku w naszym ciele wytwarzają się hormony odpowiadające za odczuwanie szczęścia i spełnienia.

Ponad te oczywiste korzyści wynikające z aktywności fizycznej, są jeszcze korzyści dodatkowe. Osoby częściej uprawiające sport rzadziej zapadają na choroby układu krążenia i układu oddechowego, lepiej sypiają i maja więcej energii; nawet w podeszłym wieku. Zaleca się aby uprawiać sporty przynajmniej 2 razy w tygodniu, a optymalna ilość ruchu to 4 razy w tygodniu.